Konstant jämförande

Jag har ju meddelat att jag ständigt jämför. Med andras maträtter på restaurang, nyinkomna bikinisar men även priset på toapapper. Men, hur ska jag kunna jämföra korrekt när det på ena pappret anger priset per kilo och på det andra per rulle och meter? Säg mig.
Kommentarer
Trackback